Tani urlop w Karpaczu

Każdy z nas chce spędzić urlop w pięknym miejscu, gdzie może się zrelaksować i zapomnieć o trudach codziennego życia i pracy. To ma być czas przyjemności, dogadzania sobie i rozrywki. Niektórzy wolą morze, jedni miasta, drudzy góry. Dla miłośników natury i wysokości idealną destynacją do spędzenia czasu wolnego jest Karpacz położony u podnóża Śnieżki, najwyższego szczytu w Karkonoszach a zarazem w Sudetach. Jeśli jednak nasz budżet na wakacje jest ograniczony, warto zainteresować się, jak obciąć koszty wyjazdu w Karkonosze.

Urlop w Karpaczu:

  • Ilość osób: 2 dorosłe

  • Ilość dni: 7

  • Okres wyjazdu: ferie zimowe (okres wysoki dla turystyki)

  • Opis: Dwie dorosłe osoby jadą do Karpacza by oddać się zimowemu szaleństwu. Obie osoby są miłośnikami zimowych sportów i aktywnego spędzania czasu.

Zakwaterowanie: Jest to najważniejsza i najdroższa kwestia każdego urlopu. W Karpaczu istnieje mnóstwo hosteli, hoteli i domków wczasowych. Ceny w okresie ferii zimowych wahają się od 200 złotych do 500 złotych za dobę dla jednej osoby. Jest to bardzo duża suma dla osób, które nie mają do wydania góry pieniędzy. W tym wypadku najlepiej poszukać pokoju w kwaterze prywatnej, gdzie właściciele oczekują znacznie mniejszej sumy. Zdarzy się i tak, że dostaniemy ładny pokoik za 60 zł za dwie osoby za dobę. Trzeba się liczyć z tym, że takie kwatery, za takie pieniądze znajdziemy raczej dalej niż bliżej centrum i szlaków turystycznych. Jednak jeśli jesteśmy przygotowani na dłuższy marsz przez miasto lub posiadamy samochód, którym bez problemu dojedziemy sobie pod wyciągi, taka odległość nie będzie problemem. Dodatkowo za dodatkową dychę możemy dostać śniadanie, które da nam siłę do zjazdów na nartostradach. Za taką opcję zapłacimy jedynie 480 zł za siedem dni na dwie osoby. To naprawdę niewielka kwota w porównaniu z regularnymi cenami w sezonie.

Wyżywienie: Często w ramach cen za nocleg w hotelu zawierane są również opłaty za wyżywienie i Internet. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaka suma jest wyodrębniana na obiadokolację. Nierzadko jest to około 50 złotych, za które możemy dostać nic ciekawego. Najlepiej więc szukać tańszych kwater bez obiadokolacji w cenie, chyba że jest to wyjątkowo atrakcyjna opcja. Zdecydowanie bardziej polecam żywienie się na mieście, gdyż często obniża to koszta a zwiększa zadowolenie. Są w Karpaczu takie miejsca, za które zjemy za 20 zł duży i smaczny obiadek.

Przejazdy: W Karpaczu kwitnie biznes przewozu osób. Obiektywnie jest to bardzo długie miasto, jednak turystom wydaje się, że przejście z jednego końca na drugi to niesamowicie męcząca sprawa. Gdy mamy samochód problem wydaje się znikać, jednak jedynie pozornie. Co się okazuje – w Karpaczu parkingi, które rzucają się w oczy to koszt od 10 zł do 100 zł za godzinę. To niedorzeczne. Dlatego najlepiej zapoznać się z mapą miasta i poznać skróty i dostępne przejścia, które ograniczą czas przejścia z punktu A do punktu B. Idąc głównymi drogami Karpacz wydaje się być długim i niezbyt przyjaznym dla pieszych miastem, jednak znając ciekawe skróty, zmienimy zdanie. A jest ich naprawdę sporo, przecież mieszkańcy nieposiadający samochodu nie jeżdżą taksówkami, a przemykają się dogodnymi skrótami na drugi koniec tej malowniczej miejscowości.

Podsumowując, jeśli zmniejszymy najważniejsze i najwyższe koszty urlopu takie jak wyżywienie i zakwaterowanie, nasz wypoczynek okażę się znacznie tańszy niż byśmy sobie wyobrażali. Ciężko oszacować ile będzie on nas całościowo kosztował, bo to zależy od ilości atrakcji, które będziemy chcieli zobaczyć i ich kosztu, a także innych dogodności, które będziemy chcieli sobie zafundować.