Wypoczynek z dziećmi – Karpacz

Wyprawa w góry z dziećmi musi być bardzo przemyślana i zorganizowana. W zależności od wieku, możliwości i chęci wybieramy miejsce, w którym cała rodzina będzie się świetnie bawić. Wysokie góry z małymi dziećmi często są uciążliwe, nastolatki lubią trochę adrenaliny podczas wyprawy w góry, a kilkuletnie dzieci oprócz spacerów pełnych zniewalającego krajobrazu lubią zaczerpnąć trochę innego rodzaju rozrywki. Wszelkie te podpunkty i wiele innych zalet znajdziesz w Karpaczu. Jest to miasto położone u stóp Śnieżki, które funkcjonuje jako idealna baza wypadkowa na większość karkonoskich szlaków turystycznych.

  1. Miasto Karpacz

Karpacz jest bardzo pięknym i urokliwym miasteczkiem położonym w dolinie rzeki Łomnicy i jej dopływów Łomniczki, Płomnicy i Dzikiego Potoku, na wysokości od 480 m. n.p.m. do 885 m. n.p.m. u stóp Śnieżki w województwie dolnośląskim. Położone w Karkonoszach graniczy z Czachami od południa i jest świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Oferta atrakcji i liczne szlaki turystyczne zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi nie muszą martwić się o trudności w zagospodarowaniu czasu swoim pociechom. Prawie piętnaście tysięcy miejsc noclegowych oraz liczne bary i restauracje. Wiele z nich roztacza magię i posiada wieloletnią tradycję, jak chociażby prowadzony rodzinnie Gościniec „Leśny Dwór”, który powstał w Karpaczu w 1874 roku i funkcjonuje do dzisiaj.

  1. Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Atrakcje turystyczne w Karpaczu można wymieniać bardzo długo. Wśród nich są liczne muzea, Karkonoskie Tajemnice, Park Bajek, Bajkowa Chata, tor saneczkowy, wystawy, szlaki turystyczne dla dzieci w każdym wieku, Aqua Parki. Całego dnia nie starczy by wszystko to zobaczyć!

  • Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Cena biletu: normalny: 8 zł, ulgowy: 5 zł.

Jest to wyjątkowe miejsce, które przenosi dorosłych w świat dzieciństwa a dzieci mogą ujrzeć świat dorosłych zaklęty w miniaturze. Niezwykła atmosfera wspomnień sprawia, że każde pokolenie znajdzie tu coś dla siebie. Urokliwe Miejskie Muzeum Zabawek powstało w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, znanego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Kolekcja obejmuje przedmioty z około 200 lat. Od zabawek z XVIII wieku takich jak figurki szopkowe, poprzez XIX-wieczne lalki aż po zabawki znane większości rodzicom z XX wieku. Lalki znajdujące się w muzeum pochodzą z Meksyku, Japonii i Australii. Przedstawiane są one podczas rożnych czynności domowych i nie tylko. W kolekcji znajdziemy słynnego Misia Uszatka, samochody służb pożytku publicznego, klocki lego, domki dla lalek. Dzieci przeniosą się w czasie oglądając miniaturowe stragany i jarmarki, postacie z piernika, które już powoli odchodzą w zapomnienie współczesnego świata. Muzeum Zabawek w Karpaczu na pewno spodoba się rodzicom z dziećmi.

 

  • Bajkowa Chata w Karpaczu

Cena biletu: normalny: 15 zł, ulgowy: 14 zł, dziecięcy: 10 zł.

Stosunkowo nowa atrakcja dla dzieci w Karpaczu. Dzieci uwielbiają baśnie, bajki, świat iluzji i strachu. Każde dziecko będzie mogło zobaczyć swoich ulubieńców z bajek w idealnej inscenizacji. W mrocznym lesie spotka beztroskich Jasia i Małgosię, Królowa Śniegu zaprosi na swoje sanie, a wampir Drakula pokaże zęby. Strach, straszne postaci ze znanych opowiadań powitają każde dziecko na swój własny sposób.

 

  • Lodowisko czynne cały rok

Cena biletu: 6 zł + 4 zł za wypożyczenie łyżew.

Całoroczne lodowisko jest świetną atrakcją w środku lata dla miłośników zimowych sportów. Syntetyczny lód utrzymuje się w każdą pogodę i pozwala jeździć na łyżwach w letnich strojach bez ryzyka pomoczenia ubrań. W pobliżu lodowiska znajduje się salka dla dzieci, które wolą inaczej wypoczywać.

 

  • Wyciąg krzesełkowy na Kopę

Cena biletu w dwie strony przed godziną 13:00: 24 zł.

Cena biletu w dwie strony po godzinie 13:00: 20 zł.

Wyciąg krzesełkowy na Kopę daje możliwość rodzinom z dziećmi w młodym wieku dostać się na najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę. Wyciąg na Kopę pozwala wyjechać na 1375 m n.p.m. Dalsza podróż to delikatny spacer.