Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Karpacz jest uroczym miasteczkiem leżącym w województwie dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Zamieszkuje je poniżej 5 tysięcy osób, które w większości dbają, aby każdy turysta miał gdzie się wyspać, zjeść i się zabawić. Karpacz jest miejscem wypadowym na większość szlaków w Karkonoszach, a co ciekawsze, leży u podnóża najwyższego szczytu w tych górach – Śnieżki.

Karpacz jest atrakcyjny dla dzieci o każdej porze roku. Oprócz przepięknych widoków i krajobrazów górskich, szlaków turystycznych i niesamowitych kompozycjach natury, w mieście znajduje się mnóstwo rozrywkowych miejsc dla dzieci jak i dorosłych. Wszystko to jest skrojone na rodziny z dziećmi, które chcąc mile spędzić czas w swoim towarzystwie. Oto lista miejsc, które każde dziecko chciałoby zobaczyć.

  1. Letni tor saneczkowy Kolorowa i Alpine Coaster.

Cena biletu: 9 zł za jednoprzejazdowy, 16 zł dwuprzejazdowy, 35 zł pięć przejazdów, 55 zł dziesięć przejazdów.

 

Letni tor saneczkowy znajduje się w samym centrum Karpacza w Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa. Tor spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest oznakowany, a w nocy oświetlony. Zjazd ma długość 1060 metrów, po drodze przejeżdżamy przez dwa tunele, wiraż ślimakowy 560 stopni, 14 wiraży, trzy uskoki i dwa oczka wodne. Całkowity zjazd trwa od 5 do 7 minut, a prędkość maksymalna wynosi 30 km/h. Dzieci poniżej 8 lat muszą zjeżdżać z osobą dorosłą.

 

Alpine Coaster to całoroczna zjeżdżalnia położona zaraz obok letniego toru saneczkowego. Jest to Alpejski Tor Bobslejowy, na którym można zjeżdżać do 35 km/h. Długość zjazdu to 800 metrów.

 

  1. Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Cena biletu: normalny: 8 zł, ulgowy: 5 zł.

 

To miejsce, które przenosi w czasie dorosłych i oczarowuje dzieci. Tutaj jest świat wspomnień i dawnych czasów. Muzeum Zabawek powstało w 1995 dzięki znanemu mimowi Henrykowi Tomaszewskiemu. Jego kolekcja zabawek posłużyła za eksponaty. Od tego czasu ta instytucja ciągle się rozwija. Kolekcja obejmuje przedmioty z przynajmniej ostatnich 200 lat, od XVIII do XX wieku. Znajdziemy tu głównie unikatowe lalki, ich domki, figurki szopkowe, miniaturki samochodów, klocki lego i wiele innych przedmiotów. Przywita nas również słynny Miś Uszatek oraz miniaturowe stragany i jarmarki.

 

  1. Całoroczny Park Linowy TARZAN

Cena biletu: normalny: 35 zł, ulgowy: 30 zł.

 

Jest to największy tego typu obiekt w całych Karkonoszach. Powstał w 2009 roku i od tego czasu nie traci na zainteresowaniu turystów. Idealnie wpisał się w panoramę miasta. Rodzice nie muszą bać się o bezpieczeństwo swoich pociech – czuwa nad nimi kadra wykwalifikowanych pracowników. W razie trudności w pokonaniu najtrudniejszych przeszkód, jest możliwość ich obejścia. Park linowy oferuje ponad 50 atrakcji dla dzieci w każdym wieku oraz dorosłych, między innymi:

  • Spacer Tarzana

  • Baby Tarzana

  • Skok Tarzana

 

  1. Wyciąg krzesełkowy na Kopę

Cena biletu w dwie strony przed godziną 13:00: 24 zł.

Cena biletu w dwie strony po godzinie 13:00: 20 zł.

 

Wyciąg krzesełkowy na Kopę to świetna możliwość wyprawy na Śnieżkę wraz z dziećmi, które nie są w stanie samodzielnie przejść szlaku turystycznego. Wyciąg miejskiej kolei Linowej pozwala zaoszczędzić siły najmłodszych i umożliwia im wyjście na najwyższy szczyt Karkonoszy.

 

  1. Park Bajek w Karpaczu

Cena biletu: osoby dorosłe: 10 zł, dzieci: 15 zł.

 

Park Bajek to idealne miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu rodzin z dziećmi. Park Bajek pełen jest chatek, opowiadających opowieści. Możemy zobaczyć takie bajki jak „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Królowa Śniegu”, „Jaś i Małgosia”, „Calineczka” i inne. Przy każdym domku dzieci mogą odpłynąć w świat wyobraźni dzięki bajce czytanej przez narratora i poruszających się inscenizacji w chatce.