Karpacz popularny wśród urlopowiczów

Zimą jak i latem tłumy turystów przyjeżdżają do Karpacza, aby odpocząć wśród natury. W sezonie zimowym w mieście prosperuje ośrodek narciarski, stoki, lodowiska, atrakcje zimowe, zaś w sezonie letnim można chodzić po górach podziwiając piękno krajobrazu.

Sezon letni

W lecie miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu będą zadowoleni. Karpacz leży u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Przez szczyt Śnieżka przebiega granica polsko-czeska, a także szlak turystyczny nazwany Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej, który biegnie na przemian przez polskie i czeskie Karkonosze. Na wschód rozpościerają się wzgórza Kowarskiego Grzbietu, na zachód i północ Przedgórza Sudeckie – Strzelec i Czoło. Z Karpacza wychodzi większość szlaków turystycznych, którymi przejdziemy oglądając przepiękne widoki. Amatorzy trekkingu będą w siódmym niebie. Karpacz jest miasteczkiem w województwie dolnośląskim, które mieści się w dolinie rzeki Łomnicy. To idealne miejsce do spędzenia letniego urlopu.

Dla rodzin z dziećmi miasto oferuje mnóstwo atrakcji, które zajmą pociechy bez reszty. Na wzniesieniu Pohulanka latem organizowany jest tor saneczkowy, w Centrum Rekreacji i Sportu znajdziemy alpejski Alpine-Coaster. Ponadto na ternie Karpacza działa Park Bajek, Bajkowa Chata, park linowy TARZAN, Miejskie Muzeum Zabawek i wiele innych miejsc, które z chęcią odwiedzą dzieci jak i dorośli.

Sezon zimowy

Dla amatorów śniegu i wszelkich sportów związanych z sezonem zimowym, Karpacz oferuje wielość zróżnicowanych nartostrad na terenie miasta oraz w ramach Kompleksu Narciarskiego Kopa. Ich zróżnicowanie pozwala całej rodzinie dobrze się bawić. Zaawansowani zawodnicy mogą jeździć po czarnych trasach, zaś dzieci mogą czerpać przyjemność z łatwych niebieskich tras lub sztucznych stoków w mieście przeznaczonych dla początkujących. Dla młodych osób, które chcą się zabawić wieczorem po całodniowym zimowym szaleństwie Karpacz posiada ofertę wielu klubów i dyskotek, gdzie młodzi ludzie mogą spędzić czas przy tanecznej muzyce.

Dla osób zainteresowanych narciarstwem biegowym Karpacz proponuje 2,5 kilometrową trasę biegową. Dodatkowo można zobaczyć skocznię narciarską im. Stanisława Marusarza, której rekordzistą jest Adam Małysz z wynikiem 94,5 metra.

Noclegi i wyżywienie

Karpacz już od bardzo dawna rozpoczął przyjmowanie turystów z całego świata. Ci, zachęceni zobaczeniem kaplicą świętego Wawrzyńca powstałą w XVII wieku przybywali tłumnie w Karkonosze. Od tego czasu miasto cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mieszkańcy mieli wiele dekad, by nauczyć się przyjmować gości. Tak też to dzisiaj wygląda – tradycyjnie, smacznie i wygodnie. Zdecydowana większość hoteli, hosteli i restauracji trzyma wysoki poziom. Istnieje wiele budynków, które zachęcają swoją niesamowitą atmosferą ubiegłego wieku. Nowoczesność i górski folklor to przepis na karkonoskie wakacje. Dobrym przykładem tego połączenia jest Gościniec „Leśny Dwór”, który działa nieprzerwanie od 1874 roku.