Chcesz wybrać się w góry? Postaw na Karpacz!

Kiedy chcemy zdecydować się na wyjazd w polskie góry, najczęściej na pierwszą myśl przychodzą nam albo Bieszczady, albo Zakopane i jego okolice. Nie są to jednak jedyne opcje, na które warto postawić – jeżeli oczekujesz prawdziwie górskiego klimatu, sprawdź, co ma Ci do zaoferowania Karpacz.

Karpacz nie jest miejscem tak popularnym, jak najchętniej odwiedzane bieszczadzkie miejscowości, wspomniane Zakopane czy liczne wsie i miasteczka, które go otaczają. Nie zmienia to jednak faktu, że to miejsce wybitnie urokliwe, które ma do zaoferowanie swoim gościom naprawdę wiele.

Przede wszystkim – lokalne ceny nie są tak wysokie, jak np. w Zakopanem. Odczujemy to w sklepach, restauracjach, lokalnych atrakcjach czy nawet na stacjach benzynowych. Oczywiście same miejsca noclegowe również są tańsze – jeżeli wybieramy się na dłuższy pobyt, do tego większą grupą, to różnice cenowe mogą okazać się wręcz ogromne.

Karpacz nie jest również tak tłumnym miastem – i naszym zdaniem to olbrzymia zaleta. Kto w ostatnich latach, zwłaszcza w trakcie długich weekendów czy innych, urlopowych okresów, bywał na Krupówkach, wie, że tłum nie jest niczym pozytywnym. Wszędzie pamiątki - niekoniecznie wysokiej jakości, wysokie ceny, kramy, naciągacze (mowa o np. grze w trzy kubki) czy inne „atrakcje”, którzy większość chcą omijać. Jeżeli z Wami jest podobnie – warto rozgadać się za alternatywami, do których zalicza się właśnie Karpacz.

Czas na górskie wyprawy!

Oczywiście, kiedy jedziemy w góry, podstawą są… góry właśnie. O ile Śnieżka nie jest szczytem tak imponującym, jak te, które znajdziemy w Tatrach, to 1602 m.n.p.m. też potrafi zrobić wrażenie. Wejście na szczyt jest naprawdę malownicze, a u celu czekają na nas naprawdę piękne widoki, które polecamy oglądać zwłaszcza z nieczynnego już schroniska, które znajduje się po czeskiej stronie szczytu. Widok z niego jest naprawdę olśniewający, zwłaszcza jeżeli uda nam się trafić na piękną pogodę – wtedy ujrzymy cudowną panoramę okolicy.

Osoby, które poszukują pięknych widoków, zachęcamy do odwiedzenia Kotła Małego Stawu – zdaniem wielu to właśnie on jest najpiękniejszym i najbardziej urokliwym miejscem w tej okolicy. Oczywiście sam Karpacz jest też idealnym miejscem na „bazę wypadową”, jeżeli chcemy zapoznać się z atrakcjami również innych, okolicznych miast i miejscowości. Warto w tym zakresie podkreślić zwłaszcza Kowary, gdzie czekają na nas naprawdę nietuzinkowe atrakcje. Są nimi sztolnie – sztolnie, z których w wieku XX wydobywano uran, który miał służyć do budowy pierwszej radzieckiej bomby atomowej! Miejsce to obecnie można zwiedzać, wraz z przewodnikiem i będzie to wspaniała atrakcja nie tylko dla osób najmłodszych!

Atrakcje Karpacza

Oczywiście sam Karpacz ma do zaoferowania naprawdę sporo swoim gościom. Ciężko będzie wymienić wszystkie lokalne atrakcje, jednak na pewno chcemy wspomnieć o tych, naszym zdaniem, najważniejszych. Jedną z nich na pewno jest Świątynia Wang – zdaniem naszym, wielu turystów oraz samych lokalnych mieszkańców – jest to jedno z tych miejsc, które będą w Karpaczu zobaczyć po prostu trzeba. Jest to XII-wieczna norweska świątynia, która w wieku XIX została do Polski sprowadzona. Cały czas składa się z wielu oryginalnych elementów i być może jest to jedyna okazja, by w Polsce podziwiać XII-wieczną norweską architekturę.

A to tylko jedna z atrakcji! Dla fanów wspinaczki polecamy odwiedzić Krucze Skały, warto zobaczyć też wystawę w Muzeum Zabawek czy Dzikie Wodospady. Dla dzieci wspaniałą atrakcją będzie natomiast interaktywna wystawa klocków Lego.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o lokalnych atrakcjach, zapraszamy na stronę https://www.karpacz.pl/atrakcje - oto ich pełny spis, wraz ze wszystkimi koniecznymi informacjami. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie wśród nich opcje dla siebie. Oczywiście wiele z nich skierowanych jest dla najmłodszych turystów!

Noclegi w Karpaczu – co wybrać?

Jak już wspominaliśmy, noclegi w Karpaczu są tańsze niż te w innych, popularnych turystycznych miejscowościach. Które jednak wybrać? Naszym zdaniem doskonałym wyborem będzie Leśny Dwór – najstarszy pensjonat w całym mieście!

Dużą jego zaletą, nawiązując do wspomnianych atrakcji, jest karta zniżkowa, którą otrzymuje każdy klient – dzięki niej wiele lokalnych atrakcji zaoferuje nam wejściówki w niższych cenach. A zniżki te nie będą byle jakie, w końcu sięgają aż 50%!

W Leśnym Dworze czeka na nas kilkadziesiąt pokoi, zaliczają się do nich również pokoje rodzinne oraz te o podwyższonym standardzie - pokoje Komfort. Wszystkie z nich są bardzo przestrzenne, zadbane, połączono w nich lokalny klimat z nowoczesnością, co ceni wielu gości. W pokojach rodzinnych można liczyć na lodówki, we wszystkich natomiast na osobne łazienki, telewizję czy szybki internet.

Do dyspozycji gości oddawane są również takie atrakcje, jak specjalna sala kinowa a na pyszne jedzenie można liczyć w restauracji Mamma Mia, która znajduje się tuż obok.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o ofercie pensjonatu, zapraszamy na stronę https://www.karpacz.pl/ - gwarantujemy, że Leśny Dwór to znakomita opcja noclegowa w Karpaczu!