Czemu warto odwiedzić Karpacz i na który pensjonat warto się zdecydować?

Z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się na odwiedzenie Karpacza – miasto to staje się coraz powszechniejszą alternatywą dla innych, popularnych górskich miejscowości, które do tej pory tak licznie odwiedzali turyści. Traci na tym m.in. Zakopane, które nastawione na klienta masowego, coraz bardziej pozbywa się swojego dawnego wizerunku. Co jednak przyciąga w Karpaczu i gdzie warto poszukiwać w nim noclegów?

Najważniejszy jest fakt, że nie tylko sam Karpacz ma do zaoferowania naprawdę dużo. Wiele okolicznych miejscowości, oddalonych o kilka czy kilkanaście kilometrów, to kolejne atrakcje, które warto sprawdzić. Wiele osób odwiedzających Karpacz decyduje się na odwiedzenie Kowar. Znajdują się w nich sztolnie, w których w XX wieku wydobywano uran. Miał on posłużyć do zbudowania przez Związek Radziecki ich pierwszej bomby atomowej. Już sama historia robi wrażenie! Sztolnie można obecnie zwiedzać i jest to nie lada atrakcja, zwłaszcza dla najmłodszych turystów.

Oczywiście nie można odwiedzić Karpacza i jednocześnie nie wybrać się w góry. Turyści bardzo często decydują się na zdobycie Śnieżki. Nie jest to szczyt tak wysoki, jak wiele tych, które znajdują się w Tatrach, lecz 1602 m.n.p.m również potrafią zrobić wrażenie, będzie to również znacznie lepsza opcja dla osób, które są raptem amatorami zdobywania górskich szczytów.

Gdy się już na wspomnianym szczycie znajdziemy, warto zdecydować się na odwiedzenie byłego schroniska, które znajduje się po czeskiej stronie szczytu. Obecnie nie jest już użytkowane, lecz jest to znakomity punkt widokowy – jeżeli pogoda nam dopisze, uda się zobaczyć całą okoliczną panoramę, co robi wrażenie na wielu turystach.

Jeżeli jednak komuś będzie brakowała piękna natury, warto odwiedzić również Kocioł Małego Stawu. Wielu turystów podkreśla, że jest to punk obowiązkowy dla wszystkich odwiedzających tę okolicę – właśnie ze względu na swoją niebywałą urodę.

Kolejnym obowiązkowym punktem jest świątynia Wang. W tym przypadku mamy jednak sposobność zetknąć się z XII-wieczną architekturą norweską. Sama świątynie nie jest po prostu wybudowana w konkretnym stylu – ona faktycznie jeszcze jakiś czas temu znajdowała się w Norwegii. Została sprowadzona do Polski w wieku XIX, a do tej pory wiele elementów, z których się składa, to oryginały. Jest to jeden z niewielu obiektów w Polsce z taką wspaniałą historią i być może jedyny, który został sprowadzony do naszego kraju z Norwegii w taki właśnie sposób. Sama świątynia prezentuje się oczywiście niezwykle imponująco!

Wybór odpowiedniego obiektu noclegowego

Od niego w końcu zależy cały nasz wyjazd – wystarczy sobie wyobrazić, że trafiamy na miejsce, gdzie łóżka nie należą do najwygodniejszych i cały wyjazd traci swój urok, my natomiast nie mamy tyle siły na zwiedzanie i inne aktywnośći. W tym jednak przypadku nie może być o tym mowy – oczywiście w sytuacji, w której zdecydujecie się na ofertę Leśnego Dworu. To najstarszy pensjonat w całym Karpaczu a jego historia sięga wieku XIX. Tuż obok na gości czeka restauracja Mamma Mia – wspaniała włoska kuchnia doceniana jest przez turystów oraz licznych lokalnych mieszkańców.

Kilkadziesiąt pokoi, w tym te o podwyższonym standardzie (Pokoje Komfort) oraz te przeznaczone dla rodzin z dziećmi (są wyposażone w lodówki). Całość prezentuje się naprawdę imponująco – klasyka i tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością. Cały obiekt jest bardzo klimatyczny, lecz nie zapomniano tutaj o udogodnieniach dla gości. Szyki internet, parking, telewizja, łazienki przy każdym z pokoi – dla wielu osób to postawa tego, by dobrze wypoczywać i każdej z tych rzeczy w Leśnym Dworze oczywiście nie brakuje.

Pensjonat oferuje również inne, dodatkowe atrakcje dla swoich gości – zalicza się do nich infra sauna czy nawet mała sala kinowa. Widać więc, że wypoczynek w tym miejscu jest idealny nawet dla osób, które oczkują dodatkowych udogodnień a nie tylko komfortowych pokoi.

Powyżej wspominaliśmy o atrakcjach – jest ich w samym Karpaczu znacznie więcej i najlepiej zapoznać się z nimi wraz ze specjalną kartą rabatową, która jest do dyspozycji gości Leśnego Dworu. Dzięki niej ceny lokalnych atrakcji są niższe, nawet czasem znacznie – rabaty potrafią osiągać nawet 50%, co jest wynikiem naprawdę imponującym.

Dzięki tej karcie można taniej skorzystać z takich atrakcji, jak lokalny park wodny Tropikana, interaktywna wystawa klocków Lego czy wielu innych, które oferuje nam miasto. Nawet w przypadku wyjazdu z dziećmi, można być pewnym, że nie będą się one nudzić.

Dodatkowo, sama lokalizacja pensjonatu sprawia, że jest to zarówno idealna baza wypadkowa w góry, jak i również w stronę miasta. Leśny Dwór oferuje również swoje usługi stricte dla klientów biznesowych – można liczyć nie tylko na wygodne sale konferencyjne, ale również multimedialny sprzęt czy inne udogadniania niezbędna w takich przypadkach.

Serdecznie zapraszamy na stronę Pensjonatu – gwarantujemy, że ten wybór okaże się idealnie trafionym. Sam Pensjonat jest często polecany i wysoko oceniany przez odwiedzających go turystów, co również potwierdza wysoką jakość oferowanych noclegów.